Link do katalogu Gminnej Biblioteki Publicznej w Lutomiersku

Rok szkolny 2023/2024

Zachęcamy uczniów do korzystania z internetowego katalogu naszej biblioteki. Należy zalogować się na kontu librus-uczeń i kliknąć w zakładkę KSIĄŻKI, a następnie E-BIBLIOTEKA. Jeśli uczeń nie ma ukończonych trzynastu lat, konieczne będzie zatwierdzenie przez rodzica możliwości użytkowania konta.

Katalog internetowy umożliwia przeglądanie katalogu książek, zamawianie konkretnej pozycji, sprawdzanie dostępności i ilości egzemplarzy.

Zapraszamy do  biblioteki po nowości. Dzięki otrzymanej darowiźnie zakupiliśmy lektury i beletrystykę.

A już wkrótce dotrze do nas przesyłka z kolejnymi nowościami ;)

Nadodowe Czytanie

Przesyłka z Kancelarii Prezydenta RP

Przepisujemy Tolkiena

Z okazji przypadającej w styczniu 2022 roku 130. rocznicy urodzin Tolkiena uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły przyłączyli się do akcji organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, społeczność Piórem i Pazurem oraz Academy International.

Zadaniem uczestników było ręczne przepisanie fragmentu książi "Silmarillion". Pani Klaudia Cierpikowska wykonała do przepisywanego opowiadania piękną ilustrację.

Przepisany fragment tekstu został przesłany do orgaznizoatorów. Przepisne strony zostaną połączone i powstanie z nich niezwykła książka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Album fotograficzny".