• KONKURSY

ROK SZKOLNY 2016/17

POWIATOWY  TURNIEJ
          W  MINI PIŁCE SIATKOWEJ "CZWÓREK"

DRUŻYNA CHŁOPCÓW ZAJĘŁA  IV MIEJSCE.

DNI  LUTOMIERSKA
          Zespół dziewcząt  zajął: w MINI PIŁCE NOŻNEJ  I MIEJSCE,
                                                  w MINIKOSZYKÓWCE  I MIEJSCE,
          Zespół chłopców zajął:   w MINI PIŁCE NOŻNEJ III MIEJSCE,
                                                  w  MINIKOSZYKÓWCE I MIEJSCE,

V BIEG ULICZNY LUTOMIERSK 2017, w kategorii Szkół Podstawowych dziewcząt, III miejsce zajęła Julia Adriańczyk.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY LUTOMIERSK
          Dziewczęta:                                              Chłopcy:
          I miejsce Lidia  Nowak                           I miejsce Szymon Mroczkowski
          II  - || -  Weronika Trojanowska                II - || -    Karol Marszałek
          III miejsce Karolina Antczak                   III miejsce Krystian Gajtka

Mistrzostwa Gminy Lutomiersk Szkół Podstawowych w Mini-Piłce Siatkowej "Czwórek" Dziewcząt i Chłopców-grudzień 2016

I miejsce zdobyła drużyna chłopców. Tym samym zakwalifikowali się do rozgrywek powiatowych.

II miejsce zdobyła drużyna dziewcząt.

Mistrzostwa Gminy Lutomiersk Szkół Podstawowych

w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców-21.09.16.

Uczniowie naszej szkoły zajęli
          następujące miejsca na podium:

Drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce

Drużyna chłopców zdobyła II miejsce

ROK SZKOLNY 2015/16

Konkurs religijny

14 października nasze dzieci były w Warszawie, pod opieką s.Zofii Kwass, na rozstrzygnięciu Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Bądźmy niby pióro w ręku Boga-św. Urszula Ledóchowska”. Hanna Nowak uczennica klasy II otrzymała nagrodę specjalną, a Natalia Krawczyk z klasy III - wyróżnienie.

Rozgrywki sportowe

14 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Archidiecezjalnym Turnieju Tenisa Stołowego- „Sport droga do Boga”, zorganizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Rozgrywki toczone były o Puchar Kapelana Sportu a odbyły się w Publicznym Gimnazjum im. Stefana Wyszyńskiego w Łodzi. Szkołę reprezentowali uczniowie: Marta Bratoń, Natalia Kazimierczak, Patryk Kowalski, i Karol Marszałek.

W kategorii dziewcząt nasza drużyna zajęła II miejsce, a w kategorii chłopców V miejsce. Zwycięzcy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy Gratulujemy!!

Organizator wyjazdu n-l wych. fiz. Longina Kręzel

Szkolny Konkurs Profilaktyczny „Zdrowie na widelcu!”

W SP w Szydłowie odbył się kurs szkolny konkurs profilaktyczny pt. „Zdrowie na widelcu!”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, zapoznanie dzieci z korzyściami wynikającymi z korzyści wynikających ze spożywania pełnowartościowych posiłków, zachęcenie do jedzenia owoców i warzyw, profilaktyka otyłości i nadwagi.

Konkurs został zaadresowany do uczniów klas I-VI. W konkursie brały udział chętne osoby, których zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej na zadany temat, prezentującej dowolny sposób zrozumienia tematu. Do organizatora wpłynęły 23 prace.

Nagrody książkowe ufundowane przez organizatora otrzymali:

miejsce III:            Nadia Adrianowska kl. II

miejsce III:          Hanna Nowak kl. II

miejsce II:             Nikola Michalak kl. II

miejsce II:             Jan Wiśniak kl. II

miejsce I:              Ewelina Kuropatwa kl. IV

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim, którzy złożyli prace, dziękujemy za udział w konkursie i miłą zabawę!

Koordynator konkursu:

A. Depczyńska

ROK SZKOLNY 2013/14

W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych konkursach i zdobywali miejsca na podium.

Konkursy literacko-plastyczne i plastyczne:

1. Gminny konkurs literacko-plastyczny w formie komiksu "Moja okolica w komiksie"- organizator: Biblioteka i Pracownia Koła Plastycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku

I miejsce zdobyła Maja Wojtczak, uczennica klasy VI

III miejsce zdobyła Dominika Gabrysiak, uczennica klasy VI

2. Gminny konkurs plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom"- organizator:Gminny Ośrodek Kultury w         Lutomiersku

I miejsce w kategorii klas I-III zdobyła Weronika Basińska, uczennica klasy II

Konkursy recytatorskie:

1. Gminny Konkurs Recytatorski "Magiczny Świat w Wierszach Juliana Tuwima"-organizator:Gminna Biblioteka Publiczna w Lutomiersku

kategoria-uczniowie klas 0-III:

II miejsce zajął Maksymilian Stach z klasy I, recytując wiersz pt. "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci"

III miejsce zajęła Maja Mogilewska z klasy III, recytując wiersz pt. "Spóźniony słowik"

kategoria-uczniowie klas IV-VI:

II miejsce zajęła Maja Wojtczak, recytując wiersz pt. "Okulary"

III miejsce zajęła Martyna Wojtczak, recytując wiersz pt. "Spóźniony słowik"

Konkursy katechetyczne:

1. konkurs "Czego uczy nas papież Franciszek?"- organizator:Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

III miejsce zajął Mateusz Łebski, uczeń klasy II

Konkursy sportowe:

1. Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Lutomiersk-organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Lutomiersku

kategoria dziewcząt szkół podstawowych:

I miejsce-Dominika Gabrysiak z klasy VI

II miejsce-Milena Karpik z klasy VI

III miejsce-Nikola Chokoszewska z klasy VI

kategoria chłopców szkół podstawowych:

III miejsce-Jarosław Wierzbowski z klasy VI

2. Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

II miejsce zajęła Dominika Gabrysiak z klasy VI

III miejsce zajęła Martyna Wojtczak z klasy VI

3. I Międzyszkolny Turniej w Siatkówce

III miejsce w kategorii dziewcząt

III miejsce w kategorii chłopców

Podziękowanie

SP w Szydłowie dziękuje Państwu M.Z. Czołczyńscy Wrząca-Lutomiersk za przekazane nagrody na turniej siatkówki.

4. "Turniej Orlika" w minipiłce nożnej dziewcząt i chłopców

I miejsce zajęła drużyna dziewcząt

II miejsce zajęła drużyna chłopców

5. X Turniej Siatkonogi o Puchar Dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim