• Polak ma ESSĘ!

• W roku 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w projekcie "Polak ma ESSĘ!".

Regulamin_Polak_ma_esse_.pdf

7. Ortoobrazki

Klasa 4 utrwalała znajomość zasad ortograficznych za pomocą ortoobrazków.

6. Modne lektury szkolne

Uczniowie klasy V wcielili się w role kreatorów mody i przygotowali niezwykłe projekty strojów dla bohaterów książki "Lew, Czarownica i stara szafa". Niektórzy wykazali się zdolnościami krawieckimi i zaprezentowali uszyte przez siebie stroje lub dodatki.

5. Alfabetyczna historia

Chłopcy z klasy 4 ułożyli zabawną historyjkę, której każde zdanie rozpoczynała kolejna litera alfabetu.

4. Zakleksowane przysłowia

Uczniowie klasy V rozszyfrowywali zakleksowane przysłowia. Niektóre odgadli od razu, niektóre trzeba było odnaleźć w słowniku. Kilka wzbudziło w nich zadziwienie i rozbawienie. Piątoklasiści wykonali rysunki do wybranych przysłów.

3. Miko Kopernikowski

Uczniowie klasy V poznali biografię Mikołaja Kopernika, słynnego polskiego astronoma, patrona bieżącego roku. Dowiedzieli się kim był, jakie miał zainteresowania. A potem wymyślili, kim mógłby być, gdyby żył współcześnie. Pomysły były najróżniejsze - od nauczyciela matematyki/fizyki/chemii, poprzez pracownika NASA, astronautę, aż po youtubera i strażaka. Jeden z uczniów dostrzegł podobieństwo atronoma do odtwórcy roli Severusa Snape'a z serii filmów o pewnym młodym uczniu Hogwarthu.

2. Uczta u Wierzynka

Kolejne wyzwanie przed uczniami klasy VI – menu na ucztę u Wierzynka. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Każdy z dostojników, gdyby dostał kartę stworzoną specjalnie pod jego preferencje żywieniowe, miałby trudny orzech do zgryzienia. Dania – iście królewskie, a szata graficzna kart wspaniała. Brawo szóstaki! Ale słowa uznania należą się przede wszystkim autorkom tego pomysłu. Dziękujemy!

1. Zakodowane części mowy

Uczniowie klasy VI, podsumowując wiadomości o częściach mowy, kodowali je. Otrzymali najpierw listę znaków i wykonywali zadania przygotowane przez nauczyciela. Potem sami kodowali wypowiedzenia. Opracowanymi zadaniami obdarzyli się wzajemnie, a potem zabrali się za odkodowywanie. Kontrolowali się wzajemnie, sprawdzali wzajemnie efekty swoich działań. Byli i tacy, którzy pokusili się o opracowanie własnych kodów. Okazało się, że części mowy nie są takie straszne, mogą być też źródłem zabawy.