• Informacja o półkoloniach

• 24.05.2023
        • PÓŁKOLONIE W GMINIE LUTOMIERSK

Drodzy Rodzice!

Dla dzieci uczęszczających do szkół na terenie gminy Lutomiersk, z inicjatywy i przy wsparciu Pana Burmistrza, zostaną zorganizowane półkolonie.

Terminy w poszczególnych szkołach przedstawiają się następująco:

Szkoła Podstawowa w Kazimierzu – 03.07-07.07.2023

Szkoła Podstawowa w Szydłowie – 10.07-14.07.2023

Szkoła Podstawowa w Lutomiersku – 17.07-21.07.2023

Każde dziecko może skorzystać ze wszystkich ofert. Organizatorzy półkolonii przewidują co najmniej dwie atrakcje wyjazdowe. Koszty biletów wstępu ponoszą rodzice.

Termin zapisów upływa z dniem 12 czerwca. Liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Deklaracja uczestnictwa do pobrania na stronach szkół. Deklarację składamy w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza dziecko.

Deklaracja_uczestnictwa.docx

• Dzień dodatkowo wolny 26.05.2023 r.

• 22.05.2023
        • Dzień 26.05.2023 r. jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych. Jeśli któreś z dzieci będzie tego dnia korzystało z opieki w świetlicy, prosimy zgłosić to do wychowawców.

• Dowóz ósmoklasistów w dniach egzaminów

• 22.05.2023
        • Dowóz uczniów na egzamin ósmoklasisty w dniach 23-25.05.2023 w następującycm porządku:

Mianów - 8.00

Jeziorko - 8.05

Żurawieniec - 8.10

Franciszków - 8.15

Puczniew - 8.20.

• Zajęcia z doradztwa zawodowego dla klas 7-8

• Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie na Politechnikę Łódzką na spotkania w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Spotkania skierowane są do uczniów klas VII–VIII szkół podstawowych. Będą one na pewno pomocne w  procesie świadomego i samodzielnego podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Wystawiamy certyfikaty uczestnictwa.

Spotkania odbywają się cztery razy do roku. Najbliższe spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godzinie 11:00 na terenie Politechniki Łódzkiej.Podczas spotkania zostaną zaprezentowane różne eksperymenty chemiczne (widowiskowy pokaz chemiczny). Wygłoszony zostanie również popularnonaukowy wykład dotyczący zanieczyszczenia powietrza. Spotkania trwają około 1.5 godziny. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie:

Na spotkania (zarówno stacjonarnie i zdalnie) zapraszamy grupowo i indywidualnie: całą klasą, całą rodziną, z rodzicami, z przyjaciółmi. Spotkania skierowane są do wszystkich osób w wieku 13+. Udział w spotkaniu jest doskonałą okazją do odwiedzenia uczelni wyższej i zachęcenia młodych ludzi do rozwijania swoich pasji naukowych.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mailowy.

Katarzyna Szymańska-Dębowska

Dyrektor Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej

• Konkurs origami dla uczniów klas IV-VI

• Poza tym organizujemy konkurs origami pt. „W matematycznej bryle

origami” dla klas IV-VI. Szczegóły tego wydarzenia również znajdują się

na naszej stronie: https://studmat.wmi.amu.edu.pl/ oraz mediach

społecznościowych naszego Koła. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i

dobrej zabawy przy składaniu papieru.

Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki

• Maraton egzaminacyjny dla ósmoklasistów

• Szanowni Państwo,

Wielkimi krokami zbliżają się egzaminy ósmoklasistów. W związku z tym

wychodzimy Uczniom naprzeciw i organizujemy bezpłatne maratony online z

języka polskiego, niemieckiego (i angielskiego) oraz przede wszystkim,

po raz kolejny, z matematyki. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia

udziału w powtórkach do tegorocznych egzaminów ósmoklasistów. Linki do

spotkań na Teams oraz ich daty będą dostępne na początku najbliższego

tygodnia na naszej stronie: https://studmat.wmi.amu.edu.pl/.

Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki

• 17.05.2023
        • Dyktanda.pl i Zday.pl, z radością zapraszają uczniów klasy ósmej na bezpłatny webinar z matematyki, który pomoże w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty. Chcielibyśmy podkreślić, że będzie to nasze ostatnie spotkanie przed tym ważnym wydarzeniem.

Celem tego spotkania jest nie tylko dostarczyć Wam, drodzy uczniowie, niezbędnej wiedzy, ale także pomóc poczuć się pewniej na ostatniej prostej przed egzaminem z matematyki. Wspólnie przejdziemy przez kluczowe aspekty egzaminu i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania, które mogą Was nurtować.

Ten webinar kontynuuje nasze dotychczasowe wysiłki, które przyciągnęły już ponad 17 000 uczniów. Bez względu na obecny poziom wiedzy, każdy uczeń zyska wartościowe wskazówki, które z pewnością będą przydatne podczas egzaminu.

Podczas webinaru skupimy się na następujących kwestiach:

- Przedstawienie budowy arkusza i wytłumaczenie jak prawidłowo uzupełnić wyniki zadań

- Na czym się skupić, aby zdać na upragnionym poziomie

- Rodzaje zadań

- Techniki rozwiązywania zadań i zagadnienia praktyczne

- Wspólne rozwiązywanie zadań oraz możliwość zadawania pytań

- Sposoby radzenia sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami

Aby zapisać się na webinar, odwiedź stronę: https://zday.pl/darmowy-webinar/