- Wspólnie mocniejsi 2024/2025
- Podróże w Etnoekipą 2024/2025
- Gotuj się na zmiany! WINIARY 2024/2025
- Polak ma ESSĘ!
- Z Kicią Kocią maluchy zamieniają się w zuchy
- Finansoaktywni 2024
- Słówko tygodnia
- SKO
- Laboratoria Przyszłości
- Projekt Aktywna Tablica
- Ferie z Ekonomią
- Poznaj Polskę
- Nasza Eco-pracownia
- Ponadnarodowa mobilność uczniów 2021-1-PMU-4328
- Książki naszych marzeń
Polak ma ESSĘ!
Rok szkolny 2023/2024
W roku 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w projekcie "Polak ma ESSĘ!".
8. Trigramy lekturowe
Uczniowie z klasy 5 i 4 przygotowali dla swoich kolegów zagadki - trigramy lekturowe. Na kartkach narysowali po 3 skojarzenia związane z ulubionymi ksiażkami, głównie lekturami szkolnymi.
7. Ortoobrazki
Klasa 4 utrwalała znajomość zasad ortograficznych za pomocą ortoobrazków.
6. Modne lektury szkolne
Uczniowie klasy V wcielili się w role kreatorów mody i przygotowali niezwykłe projekty strojów dla bohaterów książki "Lew, Czarownica i stara szafa". Niektórzy wykazali się zdolnościami krawieckimi i zaprezentowali uszyte przez siebie stroje lub dodatki.
5. Alfabetyczna historia
Chłopcy z klasy 4 ułożyli zabawną historyjkę, której każde zdanie rozpoczynała kolejna litera alfabetu.
4. Zakleksowane przysłowia
Uczniowie klasy V rozszyfrowywali zakleksowane przysłowia. Niektóre odgadli od razu, niektóre trzeba było odnaleźć w słowniku. Kilka wzbudziło w nich zadziwienie i rozbawienie. Piątoklasiści wykonali rysunki do wybranych przysłów.
3. Miko Kopernikowski
Uczniowie klasy V poznali biografię Mikołaja Kopernika, słynnego polskiego astronoma, patrona bieżącego roku. Dowiedzieli się kim był, jakie miał zainteresowania. A potem wymyślili, kim mógłby być, gdyby żył współcześnie. Pomysły były najróżniejsze - od nauczyciela matematyki/fizyki/chemii, poprzez pracownika NASA, astronautę, aż po youtubera i strażaka. Jeden z uczniów dostrzegł podobieństwo atronoma do odtwórcy roli Severusa Snape'a z serii filmów o pewnym młodym uczniu Hogwarthu.
2. Uczta u Wierzynka
Kolejne wyzwanie przed uczniami klasy VI – menu na ucztę u Wierzynka. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Każdy z dostojników, gdyby dostał kartę stworzoną specjalnie pod jego preferencje żywieniowe, miałby trudny orzech do zgryzienia. Dania – iście królewskie, a szata graficzna kart wspaniała. Brawo szóstaki! Ale słowa uznania należą się przede wszystkim autorkom tego pomysłu. Dziękujemy!
1. Zakodowane części mowy
Uczniowie klasy VI, podsumowując wiadomości o częściach mowy, kodowali je. Otrzymali najpierw listę znaków i wykonywali zadania przygotowane przez nauczyciela. Potem sami kodowali wypowiedzenia. Opracowanymi zadaniami obdarzyli się wzajemnie, a potem zabrali się za odkodowywanie. Kontrolowali się wzajemnie, sprawdzali wzajemnie efekty swoich działań. Byli i tacy, którzy pokusili się o opracowanie własnych kodów. Okazało się, że części mowy nie są takie straszne, mogą być też źródłem zabawy.