• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 17.11.2023
        • Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu

wraz z zespołem psychologiczno – pedagogicznym zapraszają całą Społeczność Szkolną

do wspólnego świętowania w najbliższy wtorek

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!”  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

W tym roku hasłem wiodącym naszego wydarzenia jest stwierdzenie Kornela Makuszyńskiego „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu!” To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, radością,  do wzajemnego okazywania serdeczności i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca. Obdarowując zwiększamy prawdopodobieństwo bycia obdarowanym!

Zadania dla  wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych:

• Uśmiechamy się do siebie
          • Ubieramy się w żółte kolory, bo kolor ten to symbol radości i optymizmu
          • Tworzymy szkolny łańcuch życzliwości
          • Przygotowujemy słowniczek życzliwych zwrotów
          • Uruchamiamy kalendarz życzliwości
        • Nowości w szkolnej bibliotece

• 15.11.2023
        • Zapraszamy do szkolnej biblioteki po nowości czytelnicze. Dzięki funduszom z Rady Rodziców udało się wzbogacić nasze zbiory. Zakupiono książki dla młodszych czytelników, którzy zaczyną swoją czytelniczą przygodę, a także beletrystykę dla trochę starszcyh. Miłośnicy komiksu także powinno znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Przypominamy o terminowym oddawniu książek do biblioteki, szczególnie lektur.

• Talenciaki

• 09.11.2023
        • Przypominamy, że Talenciaki można skanować do 19 listopada :) Dziękujemy za te, które już udało się zebrać :)

• Konkurs międzyszkolny

• 07.11.2023
        • Regulamin_konkursu.pdf

Zalacznik_nr_1_KARTA_ZGLOSZENIA_DO_KONKURSU.pdf

Organizatorzy pani Beata Madalińska-Dębska oraz pani Paulina Marczak zapraszają uczniów klas I - VIII Szkoły Podstawowej w Lutomiersku oraz Szkoły Podstawowej w Szydłowie do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt.: „Bezinteresowna pomoc nie zna barier”. Konkurs zorganizowany został z okazji obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie, który przesyłamy w załączniku. W załącznikach przesyłamy również "Karty zgłoszenia" oraz plakat do wydrukowania i rozwieszenia w szkole.

Zachęcamy, pozdrawiamy

I na ogłoszenie zwycięzców czekamy, bo super nagrody już dla Was mamy !!! 🙂

Beata Madalińska-Dębska

Paulina Marczak

• Życzenia dla Polski

• 20.10.2023
        • Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w akcji "Życzenia dla Polski".

Czego można życzyć Polsce z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości?

Za co ją kochasz, co w niej lubisz,

co Cię w niej zachwyca?

Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w formie kartki pocztowej, którą można wrzucać w dniach

23.10-08.11.2023

do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej.

Możesz wykorzystać gotową pocztówkę z ulubionego miejsca lub przygotować ją samodzielnie.

Prace zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece szkolnej.

• Szkoła Pamięta

• 17.10.2023
        • Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji MEiN - Szkoła Pamięta.

Przypominamy o zbiórce zniczy prowadzonej przez Szkolne Koło Wolontariatu.

• Konsultacje

• 16.10.2023
        • Konsultacje dla rodziców odbędą się w czwartek 19.10.2023 w godzinach 16.00-18.00.