• Piknik Wojewódzki - zaproszenie, rozkład autobusu

• 04.05.2022
        • 06.05.2022 - lekcje kończą się o 11.30 - dzieci  będą odwiezione do domu.

Rozkład autobusu dowożącego na piknik w Lutomiersku:

I KURS:

Mianów około 14.40

Wola Puczniewska około 14.40

Jeziorko około 14.45

Franciszków około 14.55

Puczniew około 15.00

Jerwonice około 15.05

Lutomiersk około 15.15

II KURS

Szkoła Szydłów około 15.30

Madaje około 15.35

Charbice około 15.40

Malanów około 15.45

Orzechów około 15.50

Lutomiersk około 16.05

Autobus powrotny: godzina 18.

• 2 maja

• 29.04.2022
        • 2 maja jest dniem dodatkowo wolnym od zajęc edukacyjnych. Istnieje możliwość zorganizowania w tym dniu opieki w świetlicy. Prosimy zgłosić takie zapotrzebowanie do wychowawcy klasy do piątku.

• 07.04.2022

Prosimy o składanie potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola i klasy I (można pobrać ze strony szkoły).

Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych i klasy I znajduje się na stronie szkoły w zakładce Dokumenty  -  Wnioski o przyjęcie do szkoły i przedszkola.

• The Big Challenge

• 29.03.2022
        • Już jutro startujemy z konkursem z języka angielskiego The Big Challenge.

Harmonogram:

30.03.2022  - godz. 8:00 kl. VII B oraz uczniowie z kl. VII A (nazwiska zaczynające się od A do O);

godz. 9:00 kl. VI;

godz. 10:00 kl. VIII

31.03.2022 - godz. 8:00 kl. VII A (pozostali uczniowie);

godz. 9:00 kl. IV

Powodzenia!

Maja Lobka

• Projekt z ZUS

• 29.03.2022
        • W dn. 25.03 uczniowie klas siódmych oraz klasy ósmej wzięli udział w lekcji w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Spotkanie było organizowane z PROJEKT Z ZUS. Pani Małgorzata Gruszka – koordynatorka do spraw komunikacji społecznej i edukacji, zapoznała uczniów z zagadnieniami związanymi z ubezpieczeniami społecznymi w Polsce, głównymi zadaniami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także terminami, tj. emerytura, zasiłek, świadczenie. W trakcie prezentacji uczniowie czynnie brali udział w dyskusji, kierując się własną wiedzą oraz życiowym doświadczeniem. Pod koniec zajęć został przeprowadzony quiz, w którym uczniowie za poprawne odpowiedzi otrzymywali drobne gadżety.

Kontynuacją projektu jest udział w konkursie, gdzie zadaniem ucznia jest wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społęczne są ważne. Pracę konkursową można dostarczyć w formie filmu, plakatu, komiksu do dn. 15.04.2022r. do pani Mai Lobki

Zwycięskie prace z poprzednich lat można podejrzeć na: klik

Dla przypomnienia filmik z prezentacją ze spotkania tu: klik

• Wiosenne śniadanie

• 18.03.2022
        • W środę 23.03.2022 roku uczniowie naszej szoły będa mogli przygotować sobie wiosenne kanapki. W świetlicy szkolnej przygotowany zostanie szwedzki stół. Klasy będą schodzić do szkolnej światlicy według harmonogramu.

• Rekolekcje wielkopostne

• 07.03.2022
        • Szanowni Rodzice/Opiekunowie

21 i 22 marca 2022 r. o godzinie 11.00 (2 dni)  w Parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu odbędą się rekolekcje Wielkopostne dla dzieci.

Uczniowie w tych dniach będą mogli uczestniczyć w naukach w Kościele Parafialnym i dla nich zorganizowany będzie dowóz i odwóz autobusem szkolnym, zaś dzieci z oddziałów przedszkolnych powinny być pod opieką rodziców/prawnych opiekunów.

Jeżeli Państwa dziecko w czasie rekolekcji nie będzie miało zapewnionej opieki w domu, to proszę o pisemne zgłoszenie, że będzie ono korzystało ze świetlicy szkolnej (proszę podać dzień i godziny).

Autobus szkolny  w czasie rekolekcji dniach 21 i 22:

Jerwonice -9.40

Mianów – 9.50

Wola Puczniewska – 9.50

Jeziorko – 9.55

Puczniew-Leonów - 10.00

Franciszków – 10.05

Puczniew I – 10.10

Puczniew II – 10.10

Zygmuntów 10.10

Szkoła – 10.15

Madaje – 10.20

Charbice – 10.25

Malanów – 10.30

Orzechów – 10.35

Kościół 10.45

Celina Wojtas – dyrektor szkoły

• POMOC DLA UKRAINY

• 27.02.2022
        • Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie!

RUSZAMY ZE ZBIÓRKĄ RZECZY DLA UKRAINY

Od poniedziałku (28.02.) w szkołach na terenie gminy Lutomiersk będziemy prowadzić zbiórkę potrzebnych rzeczy.

W naszej placówce dary będą przyjmowane w godzinach od 7:00 do 16:00. Zebrane dary przekażemy  do punktów zbiórki.

W naszej szkole zbieramy:

• koce termiczne, śpiwory, pościel, materace (w opakowaniach)
          • ubrania, płaszcze przeciwdeszczowe, bielizna damska, męska i dziecięca
          • drobne zabawki, kolorowanki, kredki
          • środki czystości, pieluchy dla dzieci i dorosłych, podpaski, ręczniki, szczotki i szczoteczki, ręczniki papierowe
          • talerze, sztućce, najlepiej biodegradowalne, silikonowe lub plastikowe
          •  maseczki, środki dezynfekujące
          • woda butelkowana
          • dania gotowe hermetyczne pakowane i w puszkach, makarony, suszone owoce, batony energetyczne, płatki śniadaniowe
          • zapałki, baterie, latarki, świece
          • zestawy wyposażenia medycznego

Prosimy całą społeczność szkolną o wsparcie, liczymy na Was