• Kierunek Grecja

• 09.02.2022

Szanowni Rodzice!

Nasza Szkoła zakwalifikowała się do realizacji krótkoterminowego projektu na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej w ramach programu ERASMUS+. Nasi uczniowie mają szansę spędzić dwa tygodnie w słonecznej Grecji.

Dzięki udziałowi w programie grupa uczniów wyjedzie do Grecji w celu zwiększenia kompetencji z zakresu nauk ścisłych i poznania nowych technologii, poszerzenia kompetencji językowych, rozwijanie kreatywności i innowacyjności. Kwota przeznaczona na realizację programu to 55 000 euro. Szansę na darmowy wyjazd ma 30 uczniów.Ubiegłoroczny wyjazd do Wilna okazał się wielką przygodą, mamy więc nadzieję, że i tym razem na naszych uczniów czeka moc wrażeń.

• Odwozy 31.01-11.02.2022

• 28.01.2022
        • W dniach 31.01.-11.02.2022 plan odwozów wygląda następująco:
          - poniedziałek, wtorek, środa, piątek - po 5 lekcji (odwóz rozpoczyna się od 12.40)
          - czwartek - po 6 lekcji (odwóz zaczyna się od 13.40).

• Nauka zdalna do końca ferii zimowych – rozporządzenie podpisane

• 27.01.2022
        • Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

//Celina Wojtas//

• 25.01.2022
        • 27.01.2022 r. o godz. 17.00 zebranie z rodzicami. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego. Oceny za I semestr są wystawione w Librusie.

• Wyniki konkursu "Zaczytane święta"

• 23.01.2022
        • Wyniki konkursu "Zaczytane święta" znaleźć mozna w zakładce KONKURSY. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną nagrody i dyplomy zostaną wręczone w późniejszym terminie.

• Uwaga! Uczniowie, Rodzice/Opiekunowie

• 09.01.2022
        • W związku z powrotem do szkoły od 10. 01. 2022r przypominam o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu a szczególnie na korytarzach szkolnych w czasie przerw lekcyjnych oraz podczas przebywania na świetlicy szkolnej.

Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania)został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.)

Proszę o ponowne zapoznanie się i przestrzeganie  procedury bezpieczeństwa obowiązującej na terenie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szydłowie w okresie pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2)

Procedura_bezpieczenstwa_wrzesien_2021_w_czasie_pandemii_w_SP_Szydlow.docx

Informacje o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu dostępne są na stronie:

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży   rodzice więcej informacji mogą znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

Celina Wojtas - dyrektor szkoły

• Uwaga!

• 16.12.2021
        • W dniu 17.12.2021 r. (piątek) odwóz będzie dla całej szkoły od godziny 12.40.

Autobus szkolny w dniach 20-22.12.2021 oraz 3-5.01.2022 będzie jeździł według następującego rozkładu:

7.45 Mianów,

7.55 Charbice Górne.

W czasie nauczania zdalnego świetlica szkolna będzie czynna do godziny 16.00.

07.01.2022 r. jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych.

• Szanowni Państwo/Drodzy Rodzice/Opiekunowie

• 14.12.2021
        • Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r.
          od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone będą zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych
          i ponadpodstawowych  i wprowadzona nauka zdalna.

Ograniczenie funkcjonowania nie dotyczy oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych;

Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. oraz dzień dodatkowo wolny od nauki w dniu 7.01. 2022 r. (piątek)

Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do nauczania stacjonarnego.

• Konkurs - zmiana terminu

• 08.12.2021
        • Konkurs "Ludowa ozdoba choinkowa"

Z uwagi na przejście szkoły w system pracy zdalnej prosimy o oddawanie prac konkursowych do dnia 16 grudnia 2021 r. (p. E. Olejnik, p. M. Zawadzka-Matuszewska lub wychowawcy).

• Zbiórka artykułów plastycznych

• 16.11.2021
        • Zachęcamy do przynoszenia artykułów plastycznych: brystole, bloki techniczne i rysunkowe, kredki, farby, pędzelki, mazaki, bibuła, papiery kolorowe, filc, klej magiczny, artykuły kreatywne (oczy, patyczki, pomponiki, dzirkacze ozdobne, nożyczki) itp.
          Artykuły prosimy zostawiać u Pań Woźnych.

• Góra Grosza

• 15.11.2021
        • Tradycyjnie nasza Szkoła przyłączyła się do akcji Góra Grosza.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.