• Laboratoria Przyszłości

• W roku szkolnym 2021/2022 pani Celina Wojtas – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Szydłowie zgłosiła szkołę do projektu Laboratoria Przyszłości- to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Również dzięki poparciu organu prowadzącego udało się pozyskać za 60 000zł na doposażenie szkoły w nowoczesne technologie informatyczne, narzędzia do kreatywnej aktywności 3D,robotyki. Placówka wzbogaciła się także o nowoczesne zestawy audio-foto-video.

W czasie wakacji nauczyciele przygotowali nową pracownię, w której możliwe jest prowadzenie zajęć
            z wykorzystaniem zakupionego sprzętu.

Na pewno nowy sprzęt będzie drogą do stworzenia nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• W ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiono:

Drukarka 3D Edutech Remi wraz z filementami

Skaner 3D

2 Zestaw Flashfil

Korbo platforms

Lutownica z akcesoriami

Aparat z funkcją kamery full HD

Statyw do aparatu

Oświetlenie studyjne