• Z Kicią Kocią maluchy zamieniają się w zuchy

Kicia Kocia zostaje policjantką

Kicia Kocia sprząta

Kicia Kocia. Zima.

„Kicia Kocia i straszna burza”

Dzieci z 0b w marcu wykonały zadania dotyczące kolejnej książki z serii Kicia Kocia. Rozmawiały na temat treści książki, następnie omówiły „Wskazówki Kici Koci” – czyli czego należy unikać podczas burzy, a jakie zachowania są odpowiednie. Rozwiązywały zagadki słuchowe związane z odgłosami zjawisk przyrodniczych: burza, ulewny deszcz, wiatr, grad, mżawka itp. Przedszkolaki wykonały także piękne prace plastyczne – „Parasole w deszczu”. Na koniec było mnóstwo zabaw muzyczno – ruchowych, m.in.: „Idzie burza” (z wykorzystaniem piłeczek imitujących deszcz), „Balonowa burza” (z reagowaniem na sygnał dźwiękowy oraz z wykorzystaniem chusty animacyjnej i balonów).

„KICIA KOCIA W POCIĄGU”

Kwietniowa podróż przedszkolaków z Kicią Kocią odbyła się ciekawym transportem – pociągiem. Dzieci zostały zapoznane z treścią książeczki, a następnie obejrzały film przedstawiający pociągi dawniej i dziś, miejsce, gdzie zatrzymują się pociągi, czyli dworzec kolejowy oraz pracowników kolei. Przedszkolaki z najmłodszej grupy wykonywały też różne zadania - układały sekwencje z zabawkowych wagoników, wskazywały, który układ wagonów jest najdłuższy, najkrótszy. Dzieci określały także, który wagon jest pierwszy, drugi itd. oraz wskazywały odpowiednie kolory tych wagonów. Na koniec grupa wybrała się w „Podróż pociągiem razem z Kicią Kocią” – dzieci stworzyły bilety pociągowe, ustawiły się na przygotowanym przez nauczyciela peronie i zajmowały odpowiednie miejsca w pociągu ustawionym z krzeseł. Gdy wszystkie dzieci zajęły miejsca, pociąg z maszynistą Kicią Kocią ruszył i dzieci bawiły się w zabawę ruchową przy naszej ulubionej piosence „Maszynista Zuch”.

„Kicia Kocia w kosmosie”

W lutym przedszkolaki wyruszyły w kosmos (prawie dosłownie). Najpierw zapoznały się z treścią książki „Kicia Kocia w kosmosie”, a później poznały tajemnice kosmosu. Zbudowały również piękną rakietę i wyruszyły nią w kosmos, przy okazji robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia w rakiecie tuż przed podróżą. Jednym z zadań było także wykonanie przez dzieci „Ufoludków – glutków” ze specjalnie przyrządzonej masy. Na koniec była zabawa ruchowo naśladowcza – lot rakietą oraz inne zabawy/tańce przy kosmicznej muzyce i w kosmicznej przestrzeni J

"Kicia Kocia. Zima."

Za nami kolejne spotkanie z Kicia Kocią. Przeczytaliśmy książeczkę i wykonaliśmy zadania projektowe związane tym razem z zimą. Nie było śniegu za oknem, ale to nie przeszkodziło nam w świetnej zabawie. Śnieżki zrobiliśmy z papieru, śnieżynki z plasteliny, eksperymenty też wyszły cudnie.

"Kicia Kocia sprząta"

Dziś kolejna przygoda z Kicią Kocią 😀 Tym razem "Kicia Kicią sprząta"! I przedszkolaki również pięknie posprzątały całą salę! Mimo, że niektóre dzieci stwierdziły, że "nie sprzątają w domu, sprząta za nich mama", to wiedziały, co do czego jest potrzebne podczas sprzątania. A mieliśmy baaaardzo duuużo różnych sprzętów i przedmiotów😁 Na koniec, tak jak Kicia Kocia w opowiadaniu, pojeździli na odkurzaczu jak na motorze! Dzieci otrzymały też planer sprzątania do domu. Rodzice będą zaznaczać plusy/minusy, albo uśmiechnięte/smutne minki przy danych czynnościach, które dzieci zrealizują bądź nie. Jestem dobrej myśli, ponieważ słyszałam od wielu dzieci, że: "ja pościelilam łóżko"," ja wyrzucam śmieci".... ❤️👏👏👏

"Kicia Kocia zostaje policjantką"

"Kicia Kocia - powitanie"

Dzieci z młodszej grupy przedszkolnej 0 „b” w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szydłowie od września rozpoczęły przygodę z sympatyczną kotką, bohaterką serii książeczek o Kici Koci. Ta przygoda to ogólnopolski projekt „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” (II edycja). Projekt ma na celu wprowadzenie dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Dzięki realizacji poszczególnych zadań, w oparciu o treść wybranej książki, przedszkolaki będą miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podane sytuacje. Ukazując problemy i przygody Kici Koci, które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci, można oddziaływać na ich sposób postrzegania świata, uczyć odpowiednich zachowań, ukazywać właściwe kierunki działania i myślenia. Projekt jest między innymi zachętą do popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci.

Kicia Kocia odwiedziła przedszkolaki we wrześniu i postanowiła zostać z nimi do końca roku szkolnego, bawiąc się i ucząc razem z nimi.